Végleges szőrtelenítés
A nem kívánatos szőrszálak sok kényelmetlenséget okoznak, de a lézeres kezelés végleges megoldást nyújthat, hogy ne kelljen foglalkoznunk a szőrtelenítés kényelmetlenségével.
A szőrtelenítő lézer egy olyan nagy energiájú egyszínű fénysugarat bocsát ki, amelyet elnyel a szőrben található melanin. A fényenergia az elnyelés során hőenergiává alakul, amely megégeti, ezáltal pedig roncsolja a szőrtüszőket. Az elhalt szőrtüszőkből így már nem nő ki többé szőrszál. Mivel a szőrszálak különböző növekedési fázisban vannak, ezért idővel a kihullott szőrszálak helyett a még ép szőrtüszőkből újabb szőrszálak nőhetnek ki és jelenhetnek meg a kezelt testrészen. A tartós eredmény eléréséhez ezért több kezelésre van szükség.
Mely testrészeken működik?
A leggyakoribb szőrtelenített testrészek a láb, hónalj, bikini vonal, kar, hát, áll és felső ajak, de gyakorlatilag a szemen és tetovált bőrfelületen kívül minden területen elvégezhető a kezelés.
Kinél a leghatásosabb?
A kezelés minden bőrtípusnál elvégezhető, de azoknak a pácienseknek a leghatásosabb, akik világos bőrrel és sötét színű szőrrel rendelkeznek. Ennek oka, hogy a lézerfényt a szőr, és nem a bőr pigmentje kell, hogy elnyelje, ugyanis a szőrtelenítéshez a szőrszálakat és azon keresztül a szőrtüszőket kell károsítani, nem pedig a bőrt. Emiatt akkor a leghatékonyabb a kezelés, ha adott a kontraszt, tehát a világos bőr és sötét szőr. A sötét bőr, illetve szőke, ősz és fehér szőrszálak esetében a lézeres szőrtelenítés kisebb hatásfokú.
Kockázata
A kezelésnek minimális kockázata van, de előfordulhat bőr irritáció (kipirosodás, enyhe dagadás, extrém esetben hólyagosodás), ami pár órával a kezelés után megszűnik. A lézeres kezelés a bőrt világosabbá vagy sötétebbé teheti a kezelt területen, de a legtöbb esetben ez csak ideiglenes és főleg azokat érinti, akik a kezelés előtt vagy után nem tartják be a fényvédelmet.
Előkészület
Kezelés előtt személyes konzultációt javaslunk a szakemberrel, hogy kiderüljön, a páciens alkalmas-e, illetve realisztikus elvárásai vannak-e a lézeres szőrtelenítéssel kapcsolatban. Ilyenkor figyelembe kell venni az illető bőrének állapotát, érzékenységét, esetleges hegesedési rendellenességét.
Kezelés előtti teendők
- Lézeres szőrtelenítés előtt vagy után legalább hat hétig el kell kerülni a napot, illetve minimum 30 faktoros krémet kell használni azokon a bőrfelületeken, amiket nem takar ruha.
- Barnító krémek használata kerülendő.
- Gyantázás, a szőrszálak csipesszel tépkedése tilos minimum négy héttel kezelés előtt.
- Vérhígító hatású és gyulladáscsökkentő gyógyszerek szedése kerülendő, ezekkel kapcsolatban kérdezze a szakembert.
- Egy nappal a lézeres szőrtelenítés előtt ajánlott leborotválni az érintett területet.
Hány kezelés szükséges?
A legtöbb esetben 5-6 kezelés ajánlott, a kezelések közötti intervallum pedig a kezelt területtől függ, átlagosan havonta végezzük a kezeléseket.
Hogyan történik a kezelés?
Speciális szemüveggel védjük a szemet, illetve a kezelt bőrfelületre a szakember érzéstelenítő krémet kenhet, hogy minimális legyen a kényelmetlenség. Ahol a lézer megüti a bőrt, a páciens úgy érezheti, mintha meleg tűszúrás érni, de ennél nem komolyabb kellemetlenség. Egy kis terület kezelése, mint a felső ajak pár perc alatt megvan, egy egész hát kb. egy órán keresztül tart.
A lézeres szőrtelenítés után pár óráig kipirosodott, duzzadt lehet a bőr, ezt jéggel hűtheti a páciens. Komolyabb reakció esetén a szakember szteroidos krémmel kezelheti az érzékeny területet. Kezelés után a napozás és a szolárium hat hétig kerülendő, illetve minimum 30 faktoros fényvédő krém használata ajánlott.
Hatása
A szőr nem hullik ki egyből, ez a folyamat pár napig vagy hétig tart. A kinövő szálak új szőrszálak, ezeket újabb kezeléssel tudjuk majd eltüntetni, a szőr ugyanis ciklikusan nő, ezért is szükséges több kezelés. (a lézer a frissen kinövő szőrszálakon a leghatásosabb)
Az eredmény egyénenként más és nehéz előre megjósolni. Egyeseknél bizonyos területeken akár végleges megoldást jelenthet a kezelés, a legtöbb esetben pedig tartós, évekig tarthat a hatása.
További ajánlott kezelések
Vivace mikrotűs rádiófrekvenciás kezelés
A rádiófrekvenciás mikrotűs bőrfiatalító eljárások legújabb generációja a Vivace kezelés. Ez a minimálisan invazív kezelés serkenti a kollagén termelődését a bőrben és a kötőszövetben, hatékonyan csökkenti a ráncok számát és mélységét, valamint feszesíti és tonizálja az arcot, a nyakat, a kezeket és a testet.
Exosome terápia
Exosome terápiaExosome terápiaAz exoszómák olyan nanorészecskék, amelyeket szinte minden emberi testsejt kibocsát, beleértve a bőrsejteket is. Ezek a nanorészecskék hordozzák és továbbítják a jeleket a sejtek között. Gyakorlatilag üzeneteket küldenek az egészségtelen...
Glow skin terápia
Az arcszobrászat technikájának lényege, hogy a teljes arcra fókuszál és nem a részletekre. Nem egy-egy ráncra, hanem az egész arc fiatalos volumenének visszaállítására koncentrál. A kor előrehaladtával arcunk veszít tónusából, bőrünk petyhüdtebbnek tűnik, vonásaink fiatalos formája, feszessége elvés…
Cellbooster a gyönyörű hajkoronáért
A Cellbooster kezelés számos hajat és fejbőrt érintő problémára kínál megoldást: Stressz, tápanyaghiány- vagy hormonváltozás okozta hajritkulás, töredezett, ritkás haj, korai őszülés, kopaszodás, vagy a fejbőrrel kapcsolatos problémák, mint például fejbőrszárazság, korpa, szeborrea vagy pikkelysömör.