Mi a botulinum A toxin (Botox®, Dysport® stb.) és hogyan hat?
A Botox neurotoxin egy tisztított fehérje, amely azáltal csökkenti az izzadást a kezelési területen, hogy átmenetileg blokkolja a kémiai jelátvitelt az izzadságmirigyek idegvégződésein, így azok nem választanak ki verejtéket.
A botox kezelés után általában 6-8 hónapig tart ez a hatás. Átlagosan 6 havonta érdemes a kezelést megismételni, ha tartós hatást szeretnénk elérni.
Mely területek kezelhetők botoxszal?
Hónaljak
A Botox injekciók nagyon eredményesen csökkentik az izzadást szinte minden esetben. A legtöbb embernél 90%-kal csökkenthető az izzadás mértéke.
Tenyerek
Úgy látjuk, hogy a Botox kezelés nagyon hatékony a tenyér izzadásának csökkentésében. Mivel a ez a testrészünk nagyon érzékeny, felületes érzéstelenítéssel és fagyasztással csökkentjük az injekció okozta fájdalmakat.
Homlok
Mindössze néhány injekció szükséges ezen a területen az izzadság csökkentéséhez. A ránctalanítás és izzadásgátlás egy ülésben történik.
Lábak (talpak)
Sokan nagyon elégedettek ennek a területnek a kezeléskor elért eredményével, ugyanakkor ez nem olyan egyenletes, mint a tenyér esetében.
Egyéb területek
Hatékonyan csökkenthető a lágyék, mellkas és derék izzadása.
Fáj a kezelés?
Képzett orvosaink gondoskodnak arról, hogy az injekciózás során a lehető legkevesebb kellemetlenséget kelljen pácienseinknek elviselnie.
Meddig tart egy kezelés?
A kezelés hossza a kezelt terület nagyságától függ. Átlagosan 10-20 percig tart egy terület injekciózása.
Mennyi idő után kezd hatni a Botox?
Az izzadásgátlás a kezelés után pár nappal kezdődik és maximumát egy hét után éri el.
Van-e mellékhatása a kezelésnek?
Mellékhatások ritkán fordulnak elő. Ezek általában kisebb bevérzések, vagy duzzanat az injekció beadása helyén. Ritkán átmenetileg csökkenhet az izomerő a kezelt tenyér környékén. Egyéb megfigyelt mellékhatások a szájszárazság, fáradtság, fejfájás, nyaki fájdalom, és szemszárazság.
Mindenki kaphat ilyen kezelést?
Van néhány korlátozás a botoxszal történő izzadásgátlás vonatkozásában. Várandós kismamák, szoptató anyukák, ismert idegrendszeri betegségben szenvedők (pl. i.e. Myasthenia Gravis vagy Eaton Lambert Szindróma), a botulinum toxin készítményre, különösen az abban lévő fehérjére való érzékenység esetén a kezelés nem alkalmazható.